ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea i Energa przedłużają okres prowadzenia analiz ws. Ostrołęki C
07.05.2020r. 20:33

Enea i Energa przedłużają okres prowadzenia analiz dotyczących budowy nowego bloku Ostrołęka C o ok. miesiąc - poinformowała Energa w komunikacie.
"W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 8/2020 z 13 lutego 2020 roku oraz raportu bieżącego nr 11/2020 z 23 lutego 2020 roku Zarząd Spółki Energa informuje, że w dniu 7 maja 2020 roku spółki Energa SA i Enea S.A. - dalej łącznie +Sponsorzy+ - postanowiły o przedłużeniu okresu prowadzenia analiz dotyczących dalszych działań w projekcie budowy Elektrowni Ostrołęka "C" o mocy ok. 1000 MW, które zgodnie z pierwotnymi założeniami Sponsorów miały zakończyć się do 7 maja 2020 roku" - napisano w komunikacie.

"Sponsorzy zakładają, że prace w ramach analiz potrwają jeszcze około miesiąca" - napisano.

Pod koniec kwietnia na konferencji prasowej poświęconej przejęciu Energi przez Orlen, prezes paliwowego koncernu Daniel Obajtek zapewnił, że inwestycja w Ostrołęce będzie kontynuowana.

"Analizujemy sytuację i sądzę, że w ciągu miesiąca przedstawimy naszą wizję tej inwestycji" - powiedział Obajtek.
Zaznaczył, że Orlen pracuje nad dostosowaniem inwestycji Energi do własnej strategii. Zaznaczył, że szereg z nich na pewno będzie realizowanych. Wymienił tu projekty elektrowni gazowych w Grudziądzu czy w Gdańsku. Jak przypomniał, PKN Orlen chce inwestować w morską energetykę wiatrową, którą takie źródła uzupełniają jako regulacyjne. (PAP)

Zgodnie z komunikatem Energi z lutego br. analizy dotyczące Elektrowni Ostrołęka C miały zakończyć się 7 maja br. W komunikacie opublikowanym wówczas pisano, że spółki Energa i Enea podpisały uzgodnienie na temat analiz w okresie zawieszenia prac nad Projektem Ostrołęka C. O przeprowadzeniu tych analiz - przypomniano - spółki postanowiły w podpisanym 13 lutego 2020 r. "Porozumieniu Dotyczącym Dalszych Działań w Projekcie Ostrołęka C".

W połowie lutego spółki Enea i Energa, mające po 50 proc. udziałów w projekcie budowy 1000 MW bloku na węgiel kamienny Ostrołęka C ogłosiły zawieszenie finansowania inwestycji na 90 dni. W związku z tym wykonawcy otrzymali polecenie zawieszenia wszystkich prac w ramach kontraktu na budowę Ostrołęki C.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Piotr von Wrocek 07.05.2020r. 23:21
Czy to wiąże się z jakimiś odszkodowaniami dla wykonawców? lub karami ze strony rynku mocy?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zenon 08.05.2020r. 13:07
Zamiast postawić na energetykę rozproszoną i elektryfikację ciepłownictwa, znowu analizują jak zwiększyć zależność od... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE