ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zarząd Bogdanki wydał rekomendacje w sprawie podziału zysku
15.05.2020r. 12:31

Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka poinformował, że15 maja 2020 r. podjął uchwałę w sprawie skierowania do zwyczajnego walnego zgromadzenia wniosku o podział zysku netto.
Zarząd Bogdanki rekomenduje przeznaczenie zysku netto wypracowanego przez spółkę w roku 2019 w wysokości 306,18 mln zł w całości na kapitał rezerwowy spółki.

Zarząd skierował wniosek w tej sprawie do rady nadzorczej spółki w celu zaopiniowania. Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku za rok obrotowy 2019 podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Lubelskiego Węgla Bogdanka.

Zarząd Bogdanki w uzasadnieniu uchwały podkreśla, że zgodnie z przyjętą w pierwszym kwartale 2017 roku strategią rozwoju spółka zamierza w perspektywie średnio i długoterminowej pozostać spółką dywidendową. Zamiarem zarządu jest wnioskowanie w przyszłości do WZ o wypłatę dywidendy na poziomie do 50 proc zysku netto. Uzasadniając decyzję o przeznaczeniu całości zysku netto za ubiegły rok zarząd zwraca uwagę na poziom zaplanowanych w 2020 roku zadań inwestycyjnych (ponad 640mln zł) oraz trudną do przewidzenia sytuację związaną z trwającą pandemią koronawirusa.
Zarząd zaznaczył również, że ze względu na trudną sytuację na rynku węgla, będącą następstwem znacznego zmniejszenia zapotrzebowania na energię elektryczną produkowaną z węgla kamiennego, spowodowanego wyjątkowo łagodną i wietrzną zimą oraz pośrednio ogłoszeniem stanu epidemii, priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego i płynnościowego spółki.

Z zysku za 2018 rok spółka wypłaciła łącznie 25,5 mln zł dywidendy, czyli 0,75 zł na akcję. Pozostała kwota, czyli 26,1 mln zł, trafiła kapitał rezerwowy spółki.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE