ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Odpisy dotyczące Elektrowni Ostrołęka obniżą wynik netto grupy Enea za 2019 r.
20.05.2020r. 06:40 19.05.2020r. 23:44

Zarząd Enei poinformował, że 19 maja powziął informację od spółki Elektrownia Ostrołęka, realizującej projekt budowy elektrowni Ostrołęka C, o dokonaniu odpisów aktualizujących wartość aktywów trwałych w wysokości 1 027,3 mln zł. W związku z tym Grupa dokona odpisu aktualizującego wartość udziałów spółki Elektrownia Ostrołęka oraz odpisu udzielonych jej pożyczek.
Zarząd Enei podjął 19 maja decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość udziałów spółki Elektrownia Ostrołęka w swoim jednostkowym sprawozdaniu oraz skonsolidowanym sprawozdaniu GK Enea. Szacowana wartość odpisu wyniesie ok. 455,3 mln zł w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Enei za 2019 r. i ok. 435,2 mln zł w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym GK Enea za 2019 r.

Zarząd Enei podjął również decyzję o dokonaniu odpisu udzielonych Elektrowni Ostrołęka pożyczek wraz z odsetkami, w łącznej kwocie ok. 65,8 mln zł. Szacowany wpływ tych odpisów na jednostkowy zysk netto okresu sprawozdawczego Enei za 2019 r. wyniesie ok. 521,1 mln zł i ok. 500,9 mln zł na skonsolidowany zysk netto okresu sprawozdawczego GK Enea za 2019 r.

Powyższe zdarzenia mają charakter niegotówkowy i nie mają wpływu zarówno na skonsolidowany, jak i jednostkowy wynik EBITDA za rok 2019. Po uwzględnieniu odpisu, wartość inwestycji wycenianych metodą praw własności w odniesieniu do udziałów Elektrowni Ostrołęka, zarówno w skonsolidowanym, jak i jednostkowym sprawozdaniu z sytuacji finansowej, wyniesie 0 zł.
Jednocześnie Enea informuje, że wysokość wskazanego odpisu może ulec zmianie, a jego ostateczna wartość oraz jej ostateczny wpływ na pozycje i wskaźnik zostanie zaprezentowana w stosownych raportach okresowych.

O odpisach Elektrowni Ostrołęka wcześniej poinformowała też Energa. Szacowany wpływ na skonsolidowany wynik netto Grupy Energa za 2019 rok wynosi minus 443 mln zł, a na jednostkowy wynik netto Energa za 2019 rok minus 453 mln zł.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE