ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea podpisała z Iberdrolą list intencyjny dotyczący inwestycji w offshore
03.06.2020r. 20:55

W środę 3 czerwca Enea podpisała z Iberdrolą Eólica Marina list intencyjny dotyczący potencjalnej inwestycji w projekty morskich elektrowni wiatrowych rw obszarze polskiej wyłącznej strefy ekonomicznej Morza Bałtyckiego.
W związku z zawarciem listu intencyjnego strony rozpoczną, na zasadzie wyłączności, negocjacje dotyczące oceny możliwości realizacji inwestycji kapitałowej Enei oraz Iberdroli we wskazane projekty farm wiatrowych i ich wspólnego przygotowania, budowy i eksploatacji o łącznej mocy do ok. 3.3 GW.

"Podpisany list intencyjny rozpoczyna negocjacje dotyczące wspólnego rozwoju inwestycji w elektrownie wiatrowe offshore o możliwej łącznej mocy do 3,3 GW. Projekt wpisuje się w strategię rozwoju grupy Enea, która zakłada zrównoważoną transformację aktywów wytwórczych w kierunku zastosowania odnawialnych i niskoemisyjnych technologii wytwarzania energii elektrycznej" - napisano w komunikacie.

Enea zakłada obecnie mniejszościowy udział w projektach inwestycyjnych realizowanych z hiszpańskim partnerem. Poziom zaangażowania oraz dalsze szczegóły dotyczące zakresu współpracy będą ustalane na kolejnych etapach negocjacji.

Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego strony zamierzają opracować dokument term sheet określający główne parametry potencjalnej transakcji.

Poziom zaangażowania Enei w projektach morskich elektrowni wiatrowych będzie ustalany na dalszym etapie rozmów, przy czym na moment zawarcia listu intencyjnego strony zakładają mniejszościowy udział Enei. Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego strony zamierzają opracować dokument term sheet określający główne parametry potencjalnej transakcji.
Postanowienia listu intencyjnego mają niewiążący charakter z zastrzeżeniem, w szczególności, postanowień odnoszących się do wyłączności negocjacyjnej oraz postanowień dotyczących poufności.

List intencyjny nie zawiera postanowień odnoszących się do kar umownych, a ewentualna odpowiedzialność stron związanych z realizacją jego postanowień wynika z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

Enea w grudniu 2019 r. zapowiedziała w strategii rozwoju grupy Enea do 2030 r., z perspektywą do 2035 r., rozbudowę aktywów wytwórczych i zmianę struktury wytwarzania. Projekt farm wiatrowych offshore na Morzu Bałtyckim wpisuje się w te założenia i może mieć istotny wpływ na realizację celu strategicznego Grupy, który zakłada osiągnięcia udziału Odnawialnych Źródeł Energii w produkcji energii elektrycznej na poziomie 22 proc. do 2025 roku oraz 33 proc. w 2030 roku (ponad czterokrotny wzrost udziału OZE).

Grupa energetyczna Iberdrola to druga największa europejska grupa energetyczna. Posiada doświadczenie w rozwoju projektów offshore. Koncern dysponuje 964 MW mocy zainstalowanej w morskich farmach wiatrowych oraz planuje w pespektywie najbliższych czterech lat rozwój projektów o szacowanej mocy ok. 1,8 GW.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetycy XXI w 04.06.2020r. 09:52
My jak zwykle ostrożniacko idziemy w pakiety mniejszościowe zamiast minimum pół na pół. A później jest biadolenie kto... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE