ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea chce zainwestować w segment dystrybucji około 1,2 mld zł w 2020 roku
19.06.2020r. 12:46

Enea Operator zamierza zainwestować w 2020 roku około 1,2 mld zł, z czego ponad 90 proc. to nakłady na budowę i modernizację infrastruktury sieciowej - poinformował p.o. prezesa Enei Paweł Szczeszek podczas piątkowej telekonferencji prasowej.
"Enea Operator w 2019 roku wydała ponad 1 mld zł na inwestycje. W 2020 roku zamierzamy utrzymać ten ambitny plan i wydać około 1,2 mld zł. Ponad 90 proc. tej kwoty to nakłady na budowę i modernizację infrastruktury sieciowej" - powiedział Szczeszek.
W pierwszym kwartale 2020 roku grupa Enea przeznaczyła na inwestycje łącznie 564 mln zł, czyli tyle samo co rok wcześniej. Z tej kwoty 116 mln zł trafiło do segmentu wytwarzania, 173 mln zł do dystrybucji, 266 mln zł wydobycie, a 9 mln to inwestycje pozostałe.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE