ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MEC Piła modernizuje sieć ciepłowniczą
05.08.2020r. 19:35

Miejska Energetyka Cieplna Piła (spółka Grupy Enea) jeszcze w tym roku rozpocznie modernizację sieci ciepłowniczej. Głównym celem prac jest zmniejszenie strat ciepła. Inwestycja o wartości ponad 13,7 mln zł otrzymała wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Wartość dotacji to blisko 5,8 mln zł.
W ramach projektu na terenie Piły wymienione zostanie 4,27 km sieci ciepłowniczych - tradycyjnych i napowietrznych o różnych średnicach. Ponadto inwestycja obejmuje likwidację 10 węzłów grupowych oraz instalację 41 węzłów indywidualnych. Dzięki inwestycji, poprzez ograniczenie strat ciepła, zmniejszone zostanie zużycie energii, co wpłynie na spadek emisji CO2.

Dotację na wsparcie przedsięwzięcia o wartości blisko 5,8 mln zł umożliwił program priorytetowy NFOŚiGW w Warszawie pn. "POIiŚ 2014-2020 Oś priorytetowa, Zmniejszenie emisyjności gospodarki - Działanie 1.5 - Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu".
Grupa Enea konsekwentnie modernizuje i rozbudowuje pilskie ciepłownictwo. Corocznie MEC Piła inwestuje w najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny ciepłownictwa. Od 4 lat z powodzeniem funkcjonuje pierwszy w Pile obiekt kogeneracyjny - inwestycja kosztowała przeszło 43 mln zł. Działania obejmują również modernizację sieci ciepłowniczych - począwszy od pompowni, poprzez nowoczesne i energooszczędne rury preizolowane aż do modernizacji węzłów indywidualnych i likwidacji węzłów grupowych. Przez ostatnie trzy lata nakłady poniesione na inwestycje i modernizacje sięgnęły blisko 20 mln zł. MEC Piła cały czas minimalizuje wpływ na środowisko, stosując najlepsze rozwiązania dostępne dla branży - w najbliższych dwóch latach firma planuje wydać ponad 15 mln zł na modernizacje i remonty systemu ciepłowniczego Piły.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE