ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Odpisy i rezerwy obniżą zysk netto Enei za pierwsze półrocze
11.08.2020r. 18:12

O konieczności dokonania odpisu aktualizującego wartość udziałów w spółce Enea Wytwarzanie oraz odpisów i rezerw związanych z inwestycją w Elektrownię Ostrołęka C - poinformowała w dzisiejszym komunikacie Enea.
Odpisy i rezerwy w grupie Enea obniżą w I połowie 2020 roku zysk przed opodatkowaniem o ok. 879 mln zł i zysk netto o ok. 779 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że zidentyfikowała konieczność dokonania odpisu aktualizującego wartość udziałów w spółce Enea Wytwarzanie w szacunkowej wartości ok. 318 mln zł w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za pierwsze półrocze 2020 roku oraz ok. 523 mln zł w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym.

Ponadto, po dokonaniu 11 sierpnia 2020 roku oceny wpływu decyzji o zamiarze kontynuacji budowy Elektrowni Ostrołęka C z uwzględnieniem zmiany źródła zasilania z węglowego na gazowe, zidentyfikowała konieczność dokonania odpisów oraz utworzenia rezerwy.
Odpisy związane są z udzieloną pożyczką, jak również ze zobowiązaniem Enea względem Energa do zwrotu połowy pożyczek wraz z odsetkami, udzielonych przez ten podmiot spółce Elektrowni Ostrołęka. Odpis aktualizacyjny obejmie pozostałą, nieobjętą do tej pory odpisem aktualizującym i wyniesie ok. 137 mln zł w jednostkowym oraz skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2020 roku.

Natomiast utworzenia w jednostkowym oraz skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2020 roku rezerwy w kwocie ok. 219 mln zł dotyczy przyszłych zobowiązań inwestycyjne wobec spółki Elektrowni Ostrołęka oraz Energa, której poziom odzwierciedla możliwe, szacowane na dzień utworzenia rezerwy kwoty finansowania spółki Elektrownia Ostrołęka dla celów rozliczenia dotychczasowej realizacji projektu realizowanego przez tę spółkę.

Enea podała, że że wysokość wskazanych odpisów i rezerwy ma charakter szacunkowy i może ulec zmianie, a ich ostateczna wartość zostanie przedstawiona w raporcie za I półrocze 2020 roku.

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Piotr von Wrocek 12.08.2020r. 07:58
A gdzie info o wyroku Sądu?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr von Wrocek 12.08.2020r. 09:49
Dlaczego budowano blok węglowy????
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr von Wrocek 12.08.2020r. 11:07
jakieś analizy ekonomiczne dla bloku węglowego?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 12.08.2020r. 13:24
Stratę powinien pokryć Tchórzewski.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE