ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Drożdż: Enea Operator jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych na rozwój sieci dystrybucyjnej
31.08.2020r. 17:19

"Polska dostała dotychczas ok. 780 mln zł z UE na dystrybucję, z czego 452 mln otrzymała Enea Operator. W ramach nowej perspektywy budżetowej chcemy dostać więcej niż 450 mln zł" - powiedział, cytowany przez "Biznes Alert.pl", Wojciech Drożdż, prezes Enea Operator podczas Forum Gospodarki Energetycznej w Krakowie.
"Mamy nowe wyzwania związane z transformacją energetyki, ale i nowe możliwości. Mamy prosumentów, mamy rozwój OZE, elektromobilność, smart metering, spółdzielnie energetyczne, co wymaga inwestycji w zakresie rozwoju sieci i rozwiązań. Potrzebujemy ich, aby lepiej obserwować sieci niskiego napięcia i lepsze zarządzanie przepływu na sieciach średniego przepływu" - powiedział.

Zapytany o program rozwoju sieci Wojciech Drożdż powiedział, że program rozwoju sieci został już złożony przez spółkę do Urzędu Regulacji Energetyki. "Mamy plan zatwierdzony przez URE. Oczywiście chcielibyśmy zrealizować więcej niż mamy zaakceptowane, a potrzebny jest w tym zakresie dostęp do środków".
Dodał, że dotychczas Polska dostała ok. 780 mln zł z UE na dystrybucję, z czego 452 mln, to Enea Operator. "Rozwijamy także programy badawcze dotyczące magazynowania energii w sieci i jej przesył. Mamy dwa projekty z NCBiR, przedsięwzięcia związane z Horyzontem 2020, a kolejne oczekują na finansowanie - powiedział prezes Enei Operator.

Jak przyznał prezes Drożdż "Plany rozwojowe zawsze są uzgadniane i akceptowane przez prezesa URE. Jesteśmy liderem w pozyskiwaniu środków unijnych na rozwój sieci dystrybucyjnej. Czy jesteśmy przygotowani wykorzystywać te pieniądze? Tak, wiemy jaki mamy plan i tam gdzie będzie możliwość, będziemy aplikować o te środki. Chcemy otrzymać znaczenie więcej niż 450 mln, które do tej pory otrzymaliśmy" - czytamy w "BiznesAlert.pl".
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE