ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Oświetlenie pracuje z samorządami nad umowami na kolejny rok
18.11.2020r. 10:47

Enea Oświetlenie obsługuje 346 miast i gmin, wiele z nich powierzyło spółce eksploatację także własnej infrastruktury oświetleniowej. Jak informuje spółka trwają już wspólne prace z samorządami nad przygotowaniem umów na kolejny rok.
Należąca do Grupy Enea spółka oświetleniowa specjalizuje się w realizacji kompleksowych usług związanych z zapewnieniem oświetlenia zewnętrznego (ulic, placów i przestrzeni publicznych) i oświetlenia wnętrz. Jej kluczowymi klientami są jednostki samorządu terytorialnego w północno-zachodniej Polsce, na terenie większości z nich Enea Oświetlenie jest właścicielem infrastruktury oświetleniowej.

Enea Oświetlenie przypomina, że ustawowym obowiązkiem samorządów jest zapewnienie oświetlenia na terenie gminy. Jest on realizowany na mocy zawieranych umów na świadczenie usług eksploatacji oświetlenia. W tym roku Enea Oświetlenie współpracuje z 346 miastami i gminami, wśród nich są niewielkie gminy i największe polskie miasta, m.in. Poznań, Szczecin, Bydgoszcz. Spółka wspiera także rozwój nowoczesnej infrastruktury oświetleniowej - doradza samorządom, przedstawia nowoczesne rozwiązania technologiczne i wspólnie z samorządami realizuje nowe inwestycje.

- Od lat stawiamy na partnerskie, dobre relacje z naszymi klientami. Stosujemy przejrzyste zasady działania, dla wszystkich miast i gmin w ten sam sposób obliczamy cenę za świadczone usługi - podkreśla Rafał Gietka, prezes Enei Oświetlenie. - Najczęściej zawierane są umowy roczne, choć zdarzają się również klienci, którym zależy na wieloletniej współpracy - dodaje prezes Gietka.
Spółka zaznacza, że z roku na rok zwiększa się liczba samorządów wybierających pełną usługę oświetleniową, która poza eksploatacją oświetlenia zapewnia także energię elektryczną dla ulicznych lamp. Usługa ta ułatwia i upraszcza wzajemne rozliczenia. Współpraca Enei Oświetlenie z lokalnymi samorządami nie ogranicza się jedynie do eksploatacji oświetlenia drogowego. W wielu miejscowościach zainstalowane są nowoczesne iluminacje, zdobiące światłem obiekty użyteczności publicznej, zabytki, parki, czy pomniki. Co roku w setkach miast świąteczną atmosferę w okresie bożonarodzeniowym tworzą świetlne dekoracje zapewniane przez Eneę Oświetlenie.

- Wspólnie z samorządami pracujemy już nad przygotowaniem umów na przyszły rok. Chcemy być partnerem pierwszego wyboru przy wprowadzaniu inteligentnych rozwiązań w miastach i gminach. Proponujemy energooszczędne i nowoczesne produkty, oświetlenie przyjazne mieszkańcom i środowisku. Dzięki partnerskiej współpracy sukcesywnie poszerzamy naszą ofertę - mówi Rafał Gietka.

Enea Oświetlenie zarządza majątkiem oświetleniowym obsługuje ponad 370 tys. punktów świetlnych będących jej własnością oraz blisko 88 tys. punktów świetlnych stanowiących własność gmin.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE