ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator: Ponad 13 mln zł na modernizację sieci w Zachodniopomorskiem
19.11.2020r. 09:33

Ułatwienia w przyłączaniu do sieci energetycznej odnawialnych źródeł energii, optymalizacja potencjału sieci oraz zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności dostaw energii - to cele projektu realizowanego w Pyrzycach przez Eneę Operator. Projekt otrzymał dofinansowanie z funduszy unijnych, a jego realizacja potrwa do 2023 r.
Mieszkańcy i przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego z okolic Pyrzyc zainteresowani wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i produkcją własnego prądu wkrótce będą korzystać ze zmodernizowanej sieci energetycznej. Głównym elementem projektu Enei Operator jest przebudowa stacji elektroenergetycznej (WN/SN) transformującej wysokie napięcie na średnie w Pyrzycach. Prace obejmą kompleksową modernizację obiektu, w tym wymianę rozdzielnicy średniego napięcia, wymianę transformatorów na jednostki o wyższej mocy, przebudowę części liniowych średniego napięcia, a także modernizację systemu telemechaniki i systemu łączności.

Wartość inwestycji to ponad 13,5 mln zł, w tym 4 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Zarząd Enei Operator i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego podpisali umowę o dofinansowaniu tego ważnego projektu, którego celem jest zwiększenie potencjału sieci elektroenergetycznej do odbioru energii z OZE.
- Podpisanie kolejnej umowy na dofinansowanie naszych działań ze środków Unii Europejskiej wspomaga konsekwentną realizację programu tworzenia sieci inteligentnej na obszarze północno-zachodniej Polski. Realizacja tego projektu pozwoli nam przede wszystkim zdecydowanie efektywniej zarządzać zdalnie siecią, a także zredukować straty energii elektrycznej. Poszerzy również możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii, co jest priorytetem w proekologicznych działaniach Grupy Enea - poinformował Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Jak podkreśla OperatorKorzyści z modernizacji odczują także mieszkańcy innych regionów województwa, ponieważ modernizacja dotyczy stacji energetycznej kluczowej dla sieci w całym regionie. Enea Operator poprawi warunki zasilania, wzrośnie poziom bezpieczeństwa, ciągłości i niezawodności dostaw energii elektrycznej w Zachodniopomorskiem. Zakończenie całości prac przewidziano na 2023 r.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE