ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Strata netto jednostki dominującej Grupy Enea po trzech kwartałach br. zgodna z szacunkami
26.11.2020r. 17:54

Grupa Enea miała po trzech kwartałach 2020 r. 62,4 mln zł straty netto przypadającej na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 891,5 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Wcześniej Enea szacowała stratę na 62 mln zł.


EBITDA wyniosła 2.635 mln zł (wzrost rdr o 37 mln zł), zgodnie z szacunkami.

Przychody ze sprzedaży netto oraz inne dochody wyniosły w tym okresie 13.464 mln zł, czyli były zgodne z wcześniejszymi szacunkami. W analogicznym okresie 2019 r. wynosiły 12.169 mln zł.
Grupa podała, że EBITDA w Wydobyciu wyniosła po trzech kwartałach 2020 roku 325 mln zł, w Wytwarzaniu 1.209 mln zł, w Dystrybucji 994 mln zł, a w Obrocie 59 mln zł.

"Obecnie rozwój sytuacji jest trudny do przewidzenia, podobnie jak potencjalne negatywne skutki dla działalności operacyjnej i finansowej w przyszłości" - napisał zarząd Enei.
Jak zauważono, dalsze rozprzestrzenianie się wirusa może bowiem powodować wprowadzanie kolejnych ograniczeń i spadek aktywności gospodarczej, spadek zapotrzebowania na energię elektryczną, a w konsekwencji spadek jej produkcji, co może wpłynąć na przychody ze sprzedaży Grupy.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: alik 27.11.2020r. 10:30
jestem pozytywnie zaskoczony jak dużą EBTDA wypracowała Bogdanka.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE