ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea może w najbliższych dniach poinformować o zaangażowaniu w offshore
27.11.2020r. 14:41

Enea może w najbliższych dniach podać informacje dotyczące udziału w budowie morskich farm wiatrowych - poinformował prezes Paweł Szczeszek.
"Enea aktywnie kontynuuje badanie możliwości rozwoju morskich farm wiatrowych. Pozostajemy otwarci na możliwość współpracy z partnerami w sprawie rozwoju offshore na polskim obszarze Bałtyku i mamy opcje na strategiczne alianse" - powiedział Szczeszek podczas piątkowej wideokonferencji.

"Myślę, że konkretną informację przekażemy w ciągu najbliższych kilku dni" - dodał prezes.
W czerwcu tego roku Enea podpisała list intencyjny z Iberdrola Eólica Marina dotyczący potencjalnej inwestycji w projekty morskich elektrowni wiatrowych o łącznej mocy do około 3,3 GW, które miały być rozwijane w obszarze polskiej strefy ekonomicznej Morza Bałtyckiego. We wrześniu zdecydowano jednak o zakończeniu prowadzonych na zasadzie wyłączności rozmów i odstąpiono od sporządzania dokumentu term sheet. Enea informowała wtedy, że nadal bada możliwości rozwoju w tym obszarze.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE