ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy DM BDM: Rynek może dobrze przyjąć nową strategię Bogdanki
17.12.2020r. 08:22

Bogdanka przyjęła strategię do 2030 roku z perspektywą do 2040 wraz z polityką dywidendową. Przedstawione cele produkcyjne i finansowe są wyższe od oczekiwań rynku, nowością jest plan produkcji węgla koksowego - wskazują analitycy DM BDM. Ich zdaniem strategia może zostać przyjęta pozytywnie.
- Absolutną nowością w strategii jest chęć produkcji węgla koksującego, który jest dużo droższy niż energetyczny i zdecydowanie bardziej perspektywiczny (od hutnictwa stali) zwracają uwagę analitycy DM BDM w raporcie porannym. Jednocześnie zwracają uwagę, że spółka prognozuje też mocne wolumeny produkcji węgla energetycznego (9,7 mln ton średnio vs 7,4 mln ton w 2020 i 9,3 mln ton w poprzedniej strategii) zakładając wyraźny wzrost udziałów rynkowych (z poprzednich 25 proc. do 35 proc.).

Jak odnotowano w raporcie Bogdanka spodziewa się średniej marży EBITDA ok. 33 proc. i chce się dalej dzielić zyskiem (do 50 proc.).
- Zwracamy uwagę, że cel produkcji 9,7 mln ton (konsensus 8 mln ton), marży EBITDA 33 proc. (konsensus 25 proc.) czy ROE 6,6 proc. (konsensu 2-3 proc.) są wyraźnie powyżej oczekiwań rynku przy zbliżonym CAPEX (535 vs 450- 500 mln zł w konsensusie Bloomberg) - napisali analitycy DM BDM

W ich ocenie rynek powinien dobrze przyjąć ujawnioną strategię.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE