ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea rezygnuje z zaangażowania kapitałowego w budowę bloku gazowego w ramach Projektu Ostrołęka C
22.12.2020r. 19:27

Zarząd Enei poinformował, że 22 grudnia br. rada nadzorcza podjęła decyzję w sprawie rezygnacji Enei z zaangażowania kapitałowego w budowę bloku oraz uzgodnienia z Energą zasad rozliczenia kosztów realizacji projektu budowy bloku węglowego w ramach Projektu Ostrołęka C.

Plan rezygnacji z zaangażowania kapitałowego w budowę bloku gazowego związany jest w szczególności z zamiarem intensyfikacji działań inwestycyjnych GK Enea w obszarze odnawialnych źródeł energii, jak również dedykowania nakładów związanych z konwersją zasilania węglowego na gazowe w obszarze wytwarzania dla posiadanych przez Eneę i istniejących już aktywów wytwórczych, w odniesieniu do których spółka jest pełnym właścicielem.

Zgodnie z decyzją rady nadzorczej Enei rozliczenie inwestycji związanej z realizacją bloku węglowego nastąpi, co do zasady w oparciu o dotychczasowe ustalenia pomiędzy Eneą a Energą.
Podjęcie decyzji w ww. obszarze przez radę nadzorczą Enei oraz stron zaangażowanych w projekt Ostrołęka C skutkować będzie wyodrębnieniem w ramach tego projektu (w tym rachunkowo i organizacyjnie) części przedsiębiorstwa związanego z prowadzeniem projektu gazowego.
Od dnia wyodrębnienia koszty inwestycyjne związane z rozliczeniem projektu gazowego nie będą ponoszone przez Eneę.

Intencją Enei pozostaje, uregulowanie z Energą oraz spółką Elektrownia Ostrołęka zasady rozliczenia projektu węglowego oraz podziału projektu na część węglową oraz gazową w formie odpowiednich porozumień.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE