ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator wybudowała nowy punkt zasilania w Kostrzynie nad Odrą
29.01.2021r. 09:11

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Spółka Enea Operator za 16,5 mln zł wybudowała w Kostrzynie Nad Odrą (Lubuskie) nowy Główny Punktu Zasilania (GPZ). Poprawi on warunki zasilania dla blisko 3 tys. odbiorców objętych jego zasięgiem, ograniczy skutki potencjalnych awarii i umożliwi rozwój energetyki odnawialnej.
Jak poinformowała rzeczniczka Enei Operator Danuta Tabaka, w ramach projektu spółka wybudowała stację transformującą napięcie 110/15 kV GPZ Kostrzyn II z dwoma transformatorami, z których każdy dysponuje mocą 25 MVA.

Stacja została połączona z istniejącą infrastrukturą za pomocą dwutorowej linii wysokiego napięcia o długości 1,6 km oraz linii kablowych średniego napięcia o łącznej długości 7 km.

"Realizacja tego projektu była jednym z priorytetów w planie inwestycyjnym naszej spółki. Mimo niesprzyjających okoliczności spowodowanych pandemią, planowo zakończyliśmy tak dużą i złożoną inwestycję" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Enei Operator Andrzej Kojro.
Dodał, że dzięki inwestycji znacznie wzrósł poziom bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej w całym regionie, a także jest możliwość przyłączania do sieci jeszcze większej liczby wytwórców energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej w wysokości 9,2 mln zł.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE