ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Plany rozwojowe Grupy Enea wpisują się w realizację Polityki Energetycznej Polski do 2040 r.
05.02.2021r. 17:32

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Nowo przyjęty przez rząd dokument jest kluczowy nie tylko dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale również dla rozwoju całej branży, w tym Grupy Enea.
Planowana ambitna i odpowiedzialna transformacja krajowej energetyki, jest spójna z koncepcją rozwoju Enei, która chce oprzeć swój rozwój przede wszystkim na odnawialnych źródłach energii. Przykładem konsekwentnego dążenia w tym kierunku jest m.in. niedawne podpisanie listu intencyjnego między Eneą, PGE i Tauronem, w sprawie budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Współpraca ta stworzy liczne synergie pomiędzy koncernami, wzmocni ich pozycję negocjacyjną na rynku, jak również ułatwi pozyskiwanie finansowania dla wspólnych inwestycji, kluczowych z punktu widzenia przyjętej przez rząd polityki.

"Zatwierdzenie przez Radę Ministrów Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku jest dobrą wiadomością dla sektora energetyki. Przyjęcie tego ważnego dokumentu było niezbędnym krokiem dla zachowania i wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego państwa oraz potwierdza konieczność transformacji branży. Poprzednia PEP została opublikowana ponad dekadę temu, przez co nie uwzględniała dzisiejszej rzeczywistości makroekonomicznej oraz stawianych przed polską gospodarką wymagań klimatycznych. Nowy dokument odpowiada na wyzwania, z jakimi mierzyć się musi polska energetyka, wspiera transformację, w tym nisko i zeroemisyjność, co jest kluczowe również dla rozwoju Grupy Enea" - mówi Paweł Szczeszek, prezes Enei.
Przykładem odpowiedzialnego podejścia Enei do transformacji energetycznej jest powołanie spółki Enea Nowa Energia, której zadaniem jest zarządzanie i rozwój projektów opartych o odnawialne źródła energii. Dzięki temu powstanie silny, skonsolidowany podmiot, aspirujący do miana lidera w obszarze wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie OZE. Enea Nowa Energia przejęła już wydzielony z Enei Wytwarzanie Segment Odnawialnych Źródeł Energii.

PEP 2040 tworzy ambitną wizję rozwoju polskiego sektora energetycznego, która jest tożsama z planami Enei. Zgodnie z zapowiedziami, Enea pracuje nad nową strategią, która umożliwi jej skuteczną transformację.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE