ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Radomiu otworzono nową siedzibę Enei Nowa Energia
26.04.2021r. 22:00

W Radomiu otworzono w poniedziałek nową siedzibę Enei Nowa Energia. Spółka zajmuje się zarządzaniem i rozwojem projektów opartych na odnawialnych źródłach energii (OZE). Enea Nowa Energia powstała w ub. roku i jest częścią Grupy Enea. Zarządza 26 instalacjami OZE w skład, których wchodzi ponad 20 elektrowni wodnych, a także m.in. farmy wiatrowe na terenie całej Polski.
Jak podkreślił prezes Enei Paweł Szczeszek, Enea Nowa Energia jest podmiotem odpowiedzialnym za wdrażanie nowych technologii, budowę własnych źródeł i pozyskiwania ciekawych okazji z rynku OZE. "Nasza Grupa jest już na drodze transformacji aktywów wytwórczych w kierunku zeroemisyjnym. Naszą przyszłość i rozwój wiążemy przede wszystkim z odnawialnymi źródłami energii, to oznacza szczególne wyzwania dla Enei Nowa Energia" - stwierdził.

Według prezesa Enei Nowa Energi Tomasz Siwak, podstawowym zadaniem spółki jest budowa silnego podmiotu na rynku odnawialnych źródeł energii, zdolnego do tworzenia i przejmowania aktywów wytwórczych w tym obszarze.

"Enea Nowa Energia będzie rozwijać aktywa OZE w oparciu o najnowocześniejsze i optymalne ekonomicznie rozwiązania technologiczne. Jesteśmy zainteresowani m.in. udziałem w rozwoju morskich farm wiatrowych oraz wielkoobszarowych farm fotowoltaicznych" - powiedział Siwak.
Obecnie spółka Enea Nowa Energia zatrudnia ok. 140 osób. Jej oddziały są zlokalizowane na terenie całej Polski, w tym m.in. w Radomiu, Koronowie, Jastrowiu i Płotach.

Grupa Enea, jako jeden z najważniejszych podmiotów rynku energii w Polsce, aktywnie uczestniczy w rozwoju sektora OZE. W zakresie budowy wielkoobszarowych farm fotowoltaicznych spółka współpracuje z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Enea nawiązała również współpracę z PGE i Tauronem, chcąc wspólnie rozwijać projekty budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Działania te wspierają transformację Grupy w kierunku zeroemisyjnym.

Czytaj również:

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Ja 27.04.2021r. 07:40
Krzysiu to miejsce dla Ciebie wracaj do Radomia.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Entuzjasta 27.04.2021r. 09:18
est budowa silnego podmiotu na rynku odnawialnych źródeł energii, zdolnego do tworzenia i przejmowania aktywów... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 27-04-2021r. 16:51 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr von Wrocek 27.04.2021r. 18:30
a rozliczyła się z Ostrołęki C?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE