ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
CENTRUM PRASOWE

Płatne staże w Enei dla najlepszych studentów i absolwentów
01.07.2016r. 11:16

Najlepsi studenci oraz absolwenci polskich uczelni wzięli udział w naborze do programu stażowego Enei Trading. Z całego kraju wpłynęło ponad 300 aplikacji, a do warsztatowego etapu rekrutacji dostało się 18 kandydatów. Płatne staże dla wybranych w procesie rekrutacji osób rozpoczną się 1 lipca i potrwają trzy miesiące. Firma deklaruje, że najlepsi z nich mogą liczyć na ofertę pracy Grupie Enea.
Firmę tworzą ludzie- ich wiedza, kompetencje i kwalifikacje. Obecnie na rynku wygrywają przedsiębiorstwa i organizacje, które opierają swoją strategię i działanie na inwestycji w kapitał ludzki. Właśnie dlatego szukamy nowych talentów – powiedział Dawid Klimczak, prezes Enei Trading.

Kandydaci na stażystów wzięli udział w specjalnych warsztatach, których celem było wybranie najlepszych spośród studentów i absolwentów wydziałów ekonomicznych, matematyczno-ekonometrycznych oraz elektroenergetycznych.

– Na staże i praktyki szukamy studentów z inicjatywą, otwartych na nowe możliwości, takich, którzy już podczas studiów biorą sprawy w swoje ręce i chcą mieć wpływ na rozwój swojej przyszłej kariery – mówiła Małgorzata Kołakowska, dyrektor Pionu Rekrutacji i Rozwoju w Enei Centrum.

Dzięki warsztatom młodzi ludzie mieli szansę zapoznać się z tajnikami rynku energii. Spotkanie było też okazją do rozmowy z pracownikami Enei Trading o kulisach i specyfice skomplikowanej pracy analityka i tradera. Na warsztatach sprawdzano poziom znajomości języka angielskiego, umiejętność analitycznego myślenia oraz posługiwania się narzędziami do analizy i prognozowania.

Ocena pracy kandydata podczas warsztatów i zaproponowane rozwiązania były podstawą do wyłonienia wąskiej grupy ośmiu osób, które zostały zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne. Pięciu najlepszych rozpocznie 1 lipca staż w departamentach: Zarządzania Portfelem oraz Prop-Tradingu Enei Trading.

Organizatorzy warsztatów podkreślają, że poziom kandydatów był wysoki. – Jesteśmy przekonani, że część osób, które wzięły udział w warsztatach będzie tworzyć polski rynek energii jako eksperci lub analitycy – dodał Dawid Klimczak.

Jak powiedział pochodzący z województwa lubuskiego Paweł Szaniewski, który dostał się na staż, „zdecydowałem się wziąć udział w rekrutacji, bo Enea operuje w kluczowej dla gospodarki dziedzinie”. – Dzięki stażowi mogę poznać rynki instytucjonalne, które w przeciwieństwie do rynków akcyjnych nie są szeroko dostępne. Mam zatem szansę na poszukiwaną na rynku pracy specjalizację. Poza tym staż w Enei Trading będzie w przyszłości bardzo dobrą rekomendacją dla potencjalnych pracodawców – dodał student V roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Zainteresowanie kandydatów udziałem w programie stażowym oraz powodzenie warsztatów sprawiło, że w przyszłości Enea Trading planuje kolejne tego typu przedsięwzięcie. Płatny staż w spółce to szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej w jednej z największych grup energetycznych w Polsce.
Enea

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: koala 21.07.2016r. 23:38
fajny staż można też znaleźć na własną rękę. szukałam aż znalazłam impel- miejsce gdzie staż jest świetnie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE