ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
CENTRUM PRASOWE

Bogdanka zwycięzcą w konkursie Deloitte Central European Sustainability Report Award
21.04.2017r. 10:51

LW Bogdanka została zwycięzcą konkursu Deloitte Central European Sustainability Report Award 2016, zwanego potocznie Green Frog Award - GFA, za Raport Zintegrowany 2015.

W tegorocznym konkursie Deloitte Central European Sustainability Report Award, wzięło udział 5 krajów: Chorwacja, Czechy, Polska, Rumunia i Węgry. W sumie do krajowych etapów zostało zgłoszonych 65 raportów, z czego 13 przeszło do poziomu regionalnego, a 5 walczyło o pierwsze miejsce.

Raport Zintegrowany LW Bogdanka został nagrodzony za silne powiązanie obszarów CSR z danymi wskaźnikowymi, które pokazują odbiorcy powód wybrania poszczególnych wskaźników. Jurorzy docenili dogłębne zrozumienie przez Spółkę związku między prowadzeniem działalności a prawami człowieka, szczególnie z perspektywy prowadzenia działalności wydobywczej. LW Bogdanka została wyróżniona także za sposób opisania dialogu z interesariuszami przed podjęciem inwestycji, który, w opinii jurorów konkursu, świadczy o dojrzałym podejściu do społecznej odpowiedzialności biznesu.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło w trakcie konferencji "Odpowiedzialne prowadzenie działalności biznesowej w świetle nowych przepisów dotyczących obowiązku ujawniania danych niefinansowych" w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie.

Green Frog Award 2016 to kolejna nagroda dla LW Bogdanka za Raport Zintegrowany za 2015 rok. W 2016 roku LW Bogdanka otrzymała Nagrodę Główną oraz Nagrodę Ministra Rozwoju w 10-tej, jubileuszowej, edycji konkursu Raporty Społeczne organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.

Zasady społecznej odpowiedzialności biznesu od lat stanowią integralną część strategii rozwoju Bogdanki, do kwestii tej podchodzimy niezwykle poważnie. Również w ogłoszonej w lutym tego roku Strategii do 2025 roku obszar ten ma ogromne znaczenie. Dlatego cieszy nas, że jurorzy konkursu Deloitte Central European Sustainability Report Award 2016 docenili w naszym raporcie właśnie elementy ich zdaniem świadczące o dojrzałym podejściu do CSR. Odpowiedzialne prowadzenie działalności biznesowej doceniają także inni interesariusze, w tym środowisko rynku kapitałowego - Bogdanka od 7 lat wchodzi w skład prestiżowego RESPECT Index, skupiającego spółki notowane na głównym rynku warszawskiej GPW, które w najwyższym stopniu spełniają wymagania w zakresie poszanowania środowiska naturalnego, działań na rzecz rozwoju i bezpieczeństwa pracowników oraz środowisk lokalnych, a także ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami - powiedział Krzysztof Szlaga, prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka.

Green Frog Award został zainicjowany na Węgrzech w 2009 r. i stopniowo rozszerzył swój zasięg o kolejne kraje Europy Środkowej.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE