ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
CENTRUM PRASOWE

Enea Akademia Talentów na półmetku
14.12.2017r. 08:44

Zbliża się finał pierwszej edycji programu Enea Akademia Talentów. Przed nami drugi etap, w którym Jury wyłoni swoich faworytów w gronie uczniów oraz internetowe głosowanie na najlepsze propozycje szkół i uczniów. 10 stycznia poznamy utalentowanych uczniów i najlepsze szkoły. Zwycięzcy otrzymają stypendia i granty od Fundacji Enea.
Do Enei Akademii Talentów zgłaszali się uczniowie ze szkół podstawowych (od V klasy wzwyż) i gimnazjalnych, którzy prezentowali swoje talenty oraz publiczne szkoły podstawowe i gimnazjalne z pomysłami na projekty wspierające rozwój zainteresowań uczniów. Zgłoszono inicjatywy szkolne i indywidualne w trzech kategoriach: nauka, sztuka i sport. Programem objęte zostały dzieci z obszarów, na których Grupa Enea jest szczególnie aktywna biznesowo. Przede wszystkim z województw północno-zachodnich, a także okolic Kozienic, Połańca, Białegostoku i Łęcznej na Lubelszczyźnie. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i mazowieckiego.

W ścisłym finale są już 23 szkoły. Wśród nich są palcówki z dużych miast, jak Poznań, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, ale również z mniejszych miejscowości, np. Międzyrzecz, Solec Kujawski, Opactwo, Niewieścin czy Świerże Górne. Najlepsze pomysły zostaną wskazane przez internautów z całej Polski, którzy już od 18 grudnia będą mogli głosować za pośrednictwem strony www.enea.pl/pl/akademiatalentow. W wyniku głosowania wyłonionych zostanie osiem szkół, które otrzymają granty w wysokości 10 000 zł. Przyznane finansowanie, szkoły wykorzystają na realizację zaproponowanych inicjatyw.

Najlepszych 24 uczniów wskażą internauci oraz Jury. Oni otrzymają stypendia o wartości 3 000 zł, które będą mogli przeznaczyć na rozwój swoich umiejętności i pasji. W gronie oceniających nadesłane projekty, poza członkami Fundacji Enea, znaleźli się przedstawiciele świata sztuki, nauki i sportu. Wśród nich: Renata Borowska - Juszczyńska - Dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu; dr Agnieszka Woch-Juchacz - Prorektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, dr Joanna Kiersztejn z Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz wioślarz Michał Jeliński, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z Pekinu. Jury wyłoniło osiemnastu uczniów, których pomysły i ich realizacje spotkały się z największym uznaniem i zostały ocenione najlepiej.Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. - Do Enei Akademii Talentów zgłosili się najlepsi z najlepszych, a my spośród nich musieliśmy wybrać jeszcze lepszych - mówił w trakcie obrad Michał Jeliński.

- Te dzieci mają w sobie ogromny potencjał, każde z nich ma też wiele talentów, ważne by z pomocą rodziców i opiekunów skupić się na rozwoju tego wiodącego. Mnie osobiście bardzo cieszy prospołeczność tych młodych ludzi. Są tacy, którzy chcą wykorzystać stypendia na wspólne działania z całą klasą - podkreślała Renata Borowska - Juszczyńska.

Internetowe głosowanie na stronie www.enea.pl/pl/akademiatalentow rozpocznie się 18 grudnia i potrwa do 7 stycznia.

- Już dziś serdecznie zachęcamy do zapoznania się z projektami szkół i uczniów oraz głosowania na najlepsze. Każdy może wskazać swojego faworyta, któremu Fundacja Enea przekaże stypendium lub grant. Zwycięzców poznamy 10 stycznia - mówi Joanna Sobótka z biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Enei.

Organizatorami akcji są Fundacja Enea oraz Enea SA. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Podkarpacki Kurator Oświaty, Lubuski Kurator Oświaty oraz Lubelski Kurator Oświaty.
Enea

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE