ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 4 czerwiec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: EneaCENTRUM PRASOWE

Ponad 30 dobrych praktyk Grupy Enea w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu
28.03.2019r. 14:35

Aż 33 dobre praktyki Grupy Enea opublikowano w kolejnej edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki". To o dwanaście projektów społecznych więcej niż w ubiegłorocznej edycji raportu. Dobre praktyki Grupy Enea w tym największym w Polsce, cyklicznym przeglądzie aktywności i działań biznesu społecznie odpowiedzialnego są opisywane od 2011 r.
Siedemnasta edycja raportu zawiera opisy ponad 1 500 praktyk z blisko 230 firm, które prowadziły działania w 2018 r. oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w Polsce. W najnowszej edycji znalazły się 33 dobre praktyki Grupy Enea. Liczba ta wzrosła w stosunku do roku ubiegłego - w poprzedniej edycji wyróżniono 21 projektów i działań CSR Grupy Enea. Na sumę działań firmy składają się praktyki nowe, zgłoszone do raportu po raz pierwszy - w tym roku jest ich 17 - oraz praktyki długoletnie, które były zgłoszone do poprzednich edycji raportu i realizowane również w ubiegłym roku - Forum Odpowiedzialnego Biznesu wybrało 16 takich praktyk.

- Społeczna aktywność pracowników Grupy Enea rośnie, o czym świadczy kolejny wzrost liczby dobrych praktyk wybranych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dzięki ich zaangażowaniu docieramy do lokalnych społeczności i najbliższego otoczenia w wielu lokalizacjach naszej działalności, promując proekologiczne postawy, zdrowy tryb życia i działania charytatywne - wyjaśnia Joanna Sobótka-Klimczak, szefowa Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei. - Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekty społeczne Grupy Enea - dodaje Joanna Sobótka-Klimczak.

Raport grupuje działania firm według siedmiu obszarów społecznej odpowiedzialności biznesu, zgodnie z normą ISO 26000: zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy, środowisko, zagadnienia konsumenckie, ład organizacyjny, prawa człowieka oraz uczciwe praktyki operacyjne.

Inicjatywy Grupy Enea zostały zakwalifikowane jako dobre praktyki nie tylko w najbardziej popularnych obszarach, do których należy zaangażowanie społeczne oraz praktyki z zakresu pracy, lecz także w obszarach z zakresu ładu organizacyjnego, zagadnień konsumenckich i środowiska.

- Enea od ośmiu lat zgłasza projekty do tej najważniejszej publikacji w obszarze CSR. Kontynuujemy skuteczną politykę prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny, która - jak wynika z Raportu FOB - przynosi zamierzone rezultaty - mówi Joanna Sobótka-Klimczak.

W zakresie zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnych doceniono 17 dobrych praktyk, z czego 7 wyróżniono jako nowe. Jedną z nich są działania całej Grupy Enea w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stulecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Enea zaangażowała się w ponad sto różnych inicjatyw, których celem było budowanie świadomości historycznej, odpowiedzialne promowanie nowoczesnego patriotyzmu, a także projektów edukacyjnych i kulturalnych ważnych dla lokalnych społeczności z terenu działania Grupy Enea.

W kategorii tej wyróżniono również program kształcenia dualnego w Grupie Enea oraz program wspierania szkolnictwa branżowego i technicznego. Działania te mają na celu promowanie wśród młodych ludzi zawodu energetyka. Studia dualne pozwalają studentom zdobywać odpowiednie doświadczenie zawodowe, które jest najcenniejszym zasobem na rynku pracy, a rozwój sieci szkół patronackich to najlepsza droga do pozyskania dobrze wyszkolonej kadry i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju.

W zakresie zaangażowania społecznego ponownie wyróżniono wieloletnie, dobrze przyjęte programy społeczne Grupy Enea. Wśród nich m.in.: projekt edukacyjny "Enea Akademia Talentów", projekt sportowy "Enea Akademia Sportu", akcja prewencyjna "Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka" oraz projekt "Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj" (w realizację obu zaangażowana jest Enea Operator), a także: "Forum Seniora" Enei Połaniec, projekt "Dobra energia ponad granicami", konkurs Enei Trading "Modelowanie Rynku Energii", lekcje edukacyjne realizowane w ramach wolontariatu kompetencyjnego "Nie taki prąd straszny", program płatnych staży i praktyk "Zainstaluj się w Enei" oraz akcja charytatywna pracowników Enei "Biegamy - Zbieramy - Pomagamy".

Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło Grupę Enea również w zakresie działań proekologicznych. Wśród najlepszych inicjatyw z tego obszaru znalazły się: cykl edukacyjny "Zielone oblicze Elektrowni Kozienice" (Enea Wytwarzanie) oraz lokalne forum "Środowisko dla elektrowni, elektrownia dla środowiska" (Enea Połaniec).

Drugą w kolejności kategorią dobrych praktyk, w której opublikowano łącznie 8 inicjatyw Grupy Enea, są praktyki z zakresu pracy. Należą do nich m.in.: wolontariat kompetencyjny Grupy Enea w zakresie ratownictwa przedmedycznego, kampania BHP "Nasz wybór - bezpieczna praca", projekt grantowy dla pracowników "Potęga poMocy", "Forum Kobiet" w Enei Połaniec, czy program profilaktyki zdrowotnej "Misja profilaktyka. Razem pokonamy czerniaka!".

Praktyki nowe:

100-lecie Niepodległej. Udział Grupy Enea w jubileuszowych obchodach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stulecia powstania wielkopolskiego
Akcja "Karma wraca. Pomóż zwierzakom przetrwać zimę"
Akcja "Mój własny kąt"
Akcja "Świetlica dla ucznia"
Polityka przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji oraz innym nieakceptowalnym zachowaniom w Enei S.A.
Program kształcenia dualnego w Grupie Enea
Program wspierania szkolnictwa branżowego i technicznego pod patronatem Grupy Enea
Projekt "Bezpieczny przedszkolak"
Projekt "Dzień Motyla" wspierający Hospicjum Palium w Poznaniu
Projekt "Elektrownia Kobiet - Forum Kobiet"
Projekt "Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie"
Projekt "Misja profilaktyka - razem pokonamy czerniaka!"
Projekt "Młodzi odkrywcy - spełniamy marzenia"
Projekt "Sprawdź, kto oferuje Ci energię, zanim podpiszesz umowę"
Projekt "Zielone oblicze Elektrowni Kozienice"
Udział Enei w projekcie "Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny"
Wyłączenia - aplikacja mobilna Enei Operator

Praktyki wieloletnie:

Akcja "Biegamy - Zbieramy - Pomagamy"
Enea Akademia Sportu
Enea Akademia Talentów
Kampania "Nasz wybór - bezpieczna praca"
Kodeks Etyki Grupy Enea
Konkurs "Modelowanie Rynku Energii"
Forum Seniora
Forum "Środowisko dla elektrowni, elektrownia dla środowiska"
Projekt "Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka"
Projekt "Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!"
Projekt "Dobra energia ponad granicami"
Projekt "Potęga pomocy"
Raport zrównoważonego rozwoju Grupy Enea
Wolontariat kompetencyjny w Grupie Enea: lekcje "Nie taki prąd straszny"
Wolontariat kompetencyjny w Grupie Enea: ratownictwo przedmedyczne
Zainstaluj się w Enei. Program staży i praktyk
Enea
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE