ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
CENTRUM PRASOWE

Enea Połaniec założyła dębowy park z okazji 40-lecia Elektrowni Połaniec
04.04.2019r. 17:07

40 sadzonek dębów, w tym sadzonka słynnego Dębu Bartek, utworzyło w okolicach Połańca nowy park, który powstał z inicjatywy Enei Połaniec. Jest to część działań proekologicznych związanych z przypadającym w 2019 r. 40-leciem Elektrowni Połaniec. W sadzeniu drzewek pomogła grupa przedszkolaków, dla których była to cenna lekcja ekologii. Projekt został zrealizowany we współpracy z Nadleśnictwem Staszów.
Park usytuowany jest przy Elektrowni Połaniec. Pierwsze, symboliczne sadzonki zostały wkopane do ziemi przez przedstawicieli Enei Połaniec i Lasów Państwowych. Swoje drzewka posadziły też dzieci, którym pomagali wolontariusze Grupy Enea.

- Park 40-lecia Elektrowni Połaniec to żywy pomnik dla pracowników oraz mieszkańców Połańca, który stanie się trwałym wspomnieniem minionych lat. Tak jak te drzewa teraz, kiedyś rosła Elektrownia, a wraz z nią przybywało ludzi i rozwijało się miasto oraz infrastruktura. Przez następne dziesięciolecia dęby przypominać będą o tym wyjątkowym dniu, jak i o historii Elektrowni Połaniec i jej wspaniałej, fachowej załogi - powiedział Lech Żak, prezes Enei Połaniec.


Nadleśnictwo Staszów przekazało Enei Połaniec sklonowaną sadzonkę Dębu Bartek - pomnika przyrody rosnącego w Zagnańsku, którego wiek określa się na prawie 700 lat. Sadzonka została wcześniej starannie wyhodowana przez pracowników Lasów Państwowych w ramach prowadzonego projektu ochrony, zachowania i promocji Bartka.

- Niech ten dąb, rosnąc w otoczeniu swoich braci z lasów Nadleśnictwa Staszów, stanie się świadkiem i symbolem naszej wspólnej troski o dobry stan otaczającej Nas przyrody - lasów, łąk i pól, wody, ziemi i powietrza - powiedział Adam Lubera, Nadleśniczy Nadleśnictwa Staszów.

Wydarzenie wzbogaciły informacje dotyczące sadzenia, rozwoju i pielęgnacji drzew, przekazane dzieciom przez pracowników Nadleśnictwa Staszów. Dzięki temu dzieci miały okazję dowiedzieć się jak same mogą zadbać o środowisko. Nauczyły się również jak ogromną rolę w środowisku odgrywają drzewa, które pochłaniają dwutlenek węgla i wytwarzają tlen.

- Warto to robić, ponieważ im więcej drzew rośnie na Ziemi, tym lepiej dla środowiska. Chcemy edukować przyszłe pokolenia o ekologii i roli drzew - mówiła Wioletta Ziętarska z Filii nr 2 Przedszkola Publicznego w Połańcu.

Realizacja projektu "Park 40-lecia Elektrowni Połaniec" jest jednym ze społecznie odpowiedzialnych działań Enei Elektrowni Połaniec, które związane są z troską Grupy Enea o środowisko. "Park 40-lecia Elektrowni Połaniec" jest pierwszą z kilku zaplanowanych na ten rok inicjatywach realizowanych wspólnie z Lasami Państwowymi w ramach Enea Eko Projektów.
Enea

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE