ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 26 marzec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 22 maj 2020
Miejsce:
Organizator: EneaCENTRUM PRASOWE

Enea wspiera siatkarskie talenty. Finał Enei Mini Cup 2019
22.05.2019r. 18:47

Zakończyła się tegoroczna edycja ligi mini piłki siatkowej Enea Mini Cup. Wielki finał siatkarskich rozgrywek odbył się 22 maja w Poznaniu. Rywalizowało prawie tysiąc dziewcząt i chłopców z Poznania i całej Wielkopolski. Zawody rozgrywane były pod szyldem Enei Akademii Sportu - projektu, dzięki któremu młodzi sportowcy mają szansę rozwijać swoje sportowe talenty pod okiem profesjonalistów.
Uczestnicy Enei Mini Cup 2019 rywalizowali w ośmiu turniejach eliminacyjnych. Po pierwszych zmaganiach wszystkie drużyny zostały podzielone na grupę złotą oraz srebrną. W rozgrywkach rywalizowało prawie 250 zespołów w sześciu kategoriach: dwójki dziewcząt, dwójki chłopców, trójki dziewcząt, trójki chłopców, czwórki dziewcząt i czwórki chłopców. Wszystkie turnieje eliminacyjne odbywały się w halach B i C POSiR-u. Odbył się tam również finał rozgrywek. W Enei Mini Cup od początku utworzenia, w każdej edycji uczestniczy około tysiąca dzieci z trzydziestu szkół z Poznania i okolic.

W wielkim finale - 22 maja - wzięło udział 50 najlepszych drużyn z grup złotych w swoich kategoriach. Trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii otrzymały w nagrodę wyjazd na Camp Siatkarski do Kołobrzegu pod okiem Marcina Prusa, wielokrotnego reprezentanta Polski, który odbędzie się 11-13 czerwca 2019 r. Ambasadorką Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej jest znana siatkarka - Katarzyna Skowrońska-Dolata.

- Tworząc naszą Ligę Mini Piłki Siatkowej, postawiliśmy na rozwój dziecięcej siatkówki. Jesteśmy przekonani, że talentów sportowych należy szukać wśród dzieci i zachęcać je do wyboru tej właśnie dyscypliny sportu - mówi Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enei. - Nasze działania w ramach Enei Akademii Sportu systematycznie wspierają system szkoleń najmłodszych sportowców. Pomagają nam w tym profesjonaliści, wspólnie z którymi wprowadzamy najlepszych młodych ludzi na kolejne etapy i szczeble sportowej kariery - dodał Sławomir Krenczyk.Na kibiców - poza sportowymi emocjami - czekały dodatkowe atrakcje, m.in. dmuchane place zabaw, fotobudka, a z nowości: blender bike i symulatory ergometrów. Blender bike to rower stacjonarny z... blenderem. Dzięki energii wytworzonej podczas jazdy zasila blender, w którym przygotowywany jest zdrowy koktajl. Jego zblendowanie nie powinno trwać dłużej niż minutę. Podawany był oczywiście w biodegradowalnych kubkach.

Uczestnicy mogli również ścigać się na ergometrach wioślarskich. Ich rywalizację w czasie rzeczywistym mogli obserwować na specjalnym telewizorze kibicujący im koledzy - to dzięki wizualizacji toru regatowego wirtualnemu odwzorowaniu wyścigu. Organizatorzy finału zapewnili również nagrody dla kibiców.

Enea Akademia Sportu znalazła się wśród najważniejszych programów prezentowanych w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu "Odpowiedzialny biznes w Polsce". W tym roku FOB opublikował aż 33 dobre praktyki Grupy Enea, w tym Eneę Akademię Sportu promującą aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Wspólnie ze szkołami, Enea pomaga szkolić i trenować około trzy tysiące dzieci z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego i Piły.
Enea

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE