ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 26 marzec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 22 maj 2020
Miejsce:
Organizator: EneaCENTRUM PRASOWE

Piąta edycja zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon 2019 już za miesiąc!
05.06.2019r. 14:55

Wiele nowości czeka na uczestników Enea Bydgoszcz Triathlon. W największej triathlonowej imprezie w Polsce weźmie udział rekordowa liczba ponad 4 000 triathlonistów oraz kilkuset uczestników zawodów dla dzieci: Enea Tri-Fun. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla nich, jak i dla kilkunastu tysięcy kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 6 i 7 lipca. Jedną z największych imprez triathlonowych w Europie już trzeci rok z rzędu, jako partner tytularny wspiera Enea.
Tradycyjnie zawody odbędą się w samym centrum miasta, z metą w okolicy Hali Łuczniczka. Szybkie i widowiskowe trasy przyciągają z roku na rok coraz więcej uczestników i kibiców. W tym roku z wyzwaniem startu w triathlonie zmierzy się aż 4 000 zawodników, z czego blisko połowa to debiutanci.

- Enea Bydgoszcz Triathlon wpisał się na stałe w kalendarz największych wydarzeń sportowych w mieście. Cieszy mnie to podwójnie. Po pierwsze dlatego, że triathlon jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dyscypliną, dzięki czemu liczba uczestników naszej imprezy, a także osób nią zainteresowanych, rośnie z roku na rok - powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. - Warto też podkreślić niezwykłe zaangażowanie organizatorów, którzy dbają o atrakcyjność wydarzenia. W każdej edycji pojawiają się nowości w programie, przez co bydgoski triathlon zawsze pozytywnie zaskakuje. Bydgoszcz zyskuje też promocyjnie - uczestnikom, którzy zjeżdżają do nas z całej Polski, oddajemy do dyspozycji dynamicznie zmieniające się miasto - podkreślił Rafał Bruski.

- W tym roku odnotowujemy rekordowy wzrost frekwencji; najszybciej lista zawodników zapełniła się na dystansie 1/2. Miejsca na listach startowych Enea Bydgoszcz Triathlon zostały wyprzedane już w marcu, a kolejne sztuki z listy rezerwowej znikały w błyskawicznym tempie. Obecnie ostatnią szansą na start w bydgoskich zawodach jest udział w sztafecie, na których zapisy przyjmujemy do końca czerwca. Cieszy nas kolejny, trzeci już rok wsparcia naszego sponsora tytularnego - firmy Enea, z którym możemy wspólnie rozwijać wydarzenia i zapewnić jego uczestnikom jeszcze więcej atrakcji - opowiadał Aleksander Skorecki z komitetu organizacyjnego zawodów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rosnącej popularności triathlonu. To znak, że energia od Enei jest w Bydgoszczy dobrze wykorzystywana. Weekend z zawodami Enea Bydgoszcz Triathlon to atrakcyjnie spędzony czas nie tylko przez uczestników zawodów, ale także przez kibiców, i dla jednych i drugich przygotowaliśmy moc atrakcji, m.in. Strefę Relaksu i Zabawy oraz Strefę Kibica - powiedziała Berenika Ratajczak z Biura Public Relations Enei. - Już teraz życzymy zawodnikom radości z uczestnictwa w zawodach i najlepszych wyników, a kibicom - wyjątkowej zabawy i energii do dopingowania! - dodała Berenika Ratajczak.Enea Bydgoszcz Triathlon to jedna z najbardziej znanych imprez triathlonowych w Polsce. 6 i 7 lipca 2019 r. profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w samym centrum Bydgoszczy.

Zmagania odbędą się na trzech dystansach:

1/8, dystans superkrótki (475 m pływania / 21 km jazdy rowerem / 5,5 km biegu),
1/4, dystans krótki (950 m pływania / 43 km jazdy rowerem / 10,8 km biegu),
1/2, dystans średni (1 900 m pływania / 86 km roweru / 22 km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników, a także Mistrzostwa Polski osób niewidomych i niedowidzących.

Po raz pierwszy w Bydgoszczy zagości także Puchar Świata w Quadrathlonie, który będzie imprezą towarzyszącą zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon. W niedzielę, 7 lipca najlepsi zawodnicy zmierzą się z triathlonem, do którego dodano czwartą konkurencję: pływanie kajakiem. W ramach zawodów uczestnicy będą walczyć o punkty w klasyfikacji Pucharu Świata organizacji WQF.

Po raz kolejny na trasie rowerowej pojawi się unikatowe rozwiązanie w triathlonie w postaci dronów sędziowskich, które pomagają arbitrom w pilnowaniu rywalizacji w duchu fair-play.

Nowości dla zawodników:

Organizatorzy elastycznie zareagowali na dużą liczbę prac drogowych prowadzonych w Bydgoszczy i zmienili trasę kolarską zawodów. Uczestnicy będą poruszać się znacznie szybszą i prostą trasą, która będzie wiodła wewnętrznym pasem drogi krajowej nr 25 aż do węzła w Stryszku. Zawodnicy będą poruszać się ul. Toruńską, następnie skręcą w al. Jana Pawła II, skąd wyjadą na Stryszek. Po nawrotce, triathloniści wjadą do Bydgoszczy drugą nitką, aż do Ronda Fordońskiego, gdzie po kolejnej nawrotce skręcą w ul. Toruńską, aby zjechać do strefy zmian lub ruszyć na kolejną pętlę. Szczegółowy plan trasy oraz harmonogram imprezy są dostępne na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl.

Najszybsi uczestnicy etapu kolarskiego (mężczyźni i kobiety) na dystansach 1/8, 1/4 i 1/2 otrzymają specjalne nagrody od firmy Decathlon.

Zmianie ulegnie także miejsce wydawania pakietów startowych. Wszystkie pakiety będą czekały na zawodników w Hali Lodowiska Torbyd, w którym będą odbywały się także tradycyjnie targi sprzętu sportowego z ponad 40 wystawcami.

Całość przebiegu rywalizacji będzie transmitowana w Internecie oraz w kanale sportowym sieci Vectra. Wyniki on-line (umożliwiające bieżące śledzenie postępów każdego zawodnika) będą zaś dostępne na stronie zawodów.

W związku z dużym zainteresowaniem organizatorzy dodali dodatkowe 20 miejsc na dystansie 1/4. Rejestracja będzie otwarta dzisiaj od godziny 18:00.

Zawody po raz drugi mogą poszczycić się wsparciem oficjalnego partnera technicznego: firmy Decathlon. W związku z tym organizatorzy zapraszają na Weekend z Triathlonem, który odbędzie się w Bydgoszczy 15 i 16 czerwca. W ramach wydarzenia odbędą się całkowicie bezpłatne:
- treningi kolarskie, połączone z testami najnowszych rowerów z oferty Decathlon
- testy pianek w rzece Brda, także połączone z możliwością sprawdzenia kilku typów kombinezonów pływackich
- trening biegowy
- szkolenie ze strefy zmian, w ramach którego organizatorzy odpowiedzą na wszelkie pytania

Zawody dla dzieci: Enea Tri-Fun

Podczas zawodów w 2018 roku na imprezie zadebiutowały gorąco przyjęte zawody dla dzieci. W związku z olbrzymim zainteresowaniem i szybkim wyczerpaniem się limitów, organizatorzy zmienili nieco formułę i podwoili ilość dostępnych miejsc. Wraz ze sponsorem tytularnym zawodów dla dzieci, firmą Enea, organizatorzy zapraszają do startu dzieci i młodzież. Dla najmłodszych przygotowano zawody biegowe, a starsi mogą wziąć udział w rywalizacji duathlonowej (bieg/rower/bieg). Komplet informacji znajduje się na stronie www.bydgoszcztriathlon.pl/zawody-dla-dzieci

Rejestracja rusza już 5 czerwca o godzinie 18.00!

- Enea Tri-Fun to zawody, które idealnie wpisują się projekt Enei Akademii Sportu, którego mecenasem jest Enea. Zależy nam bowiem by dzieci miały szansę rozwijać swoje sportowe talenty i pokochać sport od najmłodszych lat. Każde startujące dziecko to 10 zł na cel charytatywny, które przekaże Fundacja Enea - powiedziała Berenika Ratajczak z Biura Public Relations Enei.

Zwiedzaj Bydgoszcz z przewodnikiem!

Enea Bydgoszcz Triathlon to wydarzenie o charakterze rodzinnym, które jest doskonałą okazją do pokazania atrakcji turystycznych Bydgoszczy.

Organizatorzy zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w zorganizowanych wycieczkach z przewodnikiem, które pozwolą odkryć urokliwe miejsca czy poznać tajemnice miasta-gospodarza zawodów. Do wyboru są między innymi: Legendy i mydlane historie, Rejsy po Brdzie połączone ze zwiedzaniem centrum oraz wycieczka: Bydgoszcz w pigułce! Uczestnicy i ich rodziny mogą rezerwować wycieczki na stronie zawodów.

Bezpłatne badania EKG bez skierowań przed i po starcie!

Enea Bydgoszcz Triathlon to zawody nastawione na dobrą zabawę i wyjątkowe emocje. Jednak stając na starcie zawodów sportowych musimy być pewni, że nasz organizm jest gotowy do podjęcia wysiłku, aby szczęśliwie i w pełnym zdrowiu dotrzeć do mety zawodów. W tym celu organizatorzy zapraszają zawodników do udziału w bezpłatnym projekcie badawczym, którego celem jest poddanie chętnych uczestników badaniu EKG dzień przed startem, a także po raz drugi, tuż po przekroczeniu linii mety. Badanie EKG pozwala określić rytm i częstość pracy serca, wielkość komór sercowych oraz wykryć ewentualne zniszczenia serca, pogrubienia jego ścian czy nieprawidłowości w ukrwieniu serca. Aby wziąć udział w badaniu, należy odwiedzić punkt badań, który będzie mieścił się w Hali Torbyd, tuż przy wejściu.

Food Truck Festiwal i wiele atrakcji dla Bydgoszczan

Tegoroczne zawody odbywają się w niedzielę niehandlową, dlatego też zapraszamy mieszkańców do przybycia na teren imprezy i aktywnego uczestnictwa w imprezach towarzyszących, którymi będą:
- Food Truck Festiwal, czyli festiwal mobilnych barów i restauracji. Pojawi się na nim blisko 30 food-trucków, które będą serwować dania kuchni z całego świata, pyszne napoje i desery. Food Truck Festiwal będzie odbywać się na parkingu przed Lodowiskiem Torbyd od piątku 5 lipca do niedzieli 7 lipca.
- Punkt Kibica Enea z bębnami i gadżetami na trasie biegowej. Strefa relaksu i zabawy dla kibiców - blisko 100 m2 atrakcji przy hali TorByd. Dla zawodników dodatkowe baseny chłodzące w strefie finishera.
Enea

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE