ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
CENTRUM PRASOWE

Enea przypomina przedsiębiorcom i innym podmiotom uprawnionym: oświadczenia w sprawie cen prądu można składać do poniedziałku, także pocztą
26.07.2019r. 14:38

Dopiero w poniedziałek, 29 lipca upływa termin do którego wszyscy uprawnieni Klienci, zgodnie ze znowelizowaną tzw. ustawą o cenach prądu, mogą składać oświadczenia, dające możliwość obniżenia cen energii w drugim półroczu do poziomu z 2018 roku.
Ze względu na duże zainteresowanie Klientów w ostatnich dniach, Enea zapewniła dodatkowe możliwości składania dokumentów w weekend w jej Biurach Obsługi Klienta. Jednocześnie firma zachęca do skorzystania z możliwości wysłania dokumentów pocztą. Honorowane będą wszystkie oświadczenia, wysłane w terminie, zgodnie z datą stempla pocztowego.

Sprawa nie dotyczy Klientów indywidualnych (gospodarstw domowych), którzy mają niższe ceny energii z mocy prawa.

Zgodnie z ostatnią nowelizacją Ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, oświadczenia o "spełnieniu przesłanek dla dalszego utrzymania cen energii na poziomie 2018 roku" mogą złożyć następujące podmioty:
  • mikro i mali przedsiębiorcy,
  • szpitale,
  • jednostki sektora finansów publicznych (w tym samorządy) i inne państwowe jednostki organizacyjne, nie posiadające osobowości prawnej,
Podmioty te, aby uzyskać na drugie półrocze ceny zgodne z ustawą, muszą złożyć stosowne oświadczenie.

Oświadczenie należy złożyć do poniedziałku (29 lipca) do końca dnia w formie pisemnej (oryginał) lub elektronicznej, opatrzonej podpisem kwalifikowanym. Oświadczenia można także wysyłać pocztą na adres do korespondencji wskazany na fakturze. Enea podkreśla, że w tej sytuacji będzie decydowała data nadania, czyli także 29 lipca.

Ponadto, w trosce o Klientów, Enea uruchomiła w najbliższy weekend punkty obsługowe we wszystkich swoich Biurach Obsługi Klienta. Wszystkie Biura Obsługi Klienta Enei będą czynne w najbliższą sobotę i niedzielę w godzinach 9:00-17:00, a punkty zlokalizowane w galeriach handlowych - w godzinach funkcjonowania tych galerii (np.: Poznań, galeria Malta, sobota 10:00-22:00, niedziela 10:00-20:00, Poznań, galeria Pestka, sobota 09:00 -21:00, niedziela 10:00-20:00).

Dodatkowo, w poniedziałek, 29 lipca, Biura Obsługi Klienta Enei będą otwarte do północy.
Enea
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE