ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
CENTRUM PRASOWE

Enea Operator ufundowała tablety edukacyjne uczniom pilotażowej klasy z Nowej Soli kształcącej w zawodzie technik elektryk
17.01.2020r. 13:50

Nowoczesne tablety edukacyjne przekazane przez Eneę Operator trafiły do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk" w Nowej Soli. Urządzenia posłużą uczniom pilotażowej klasy jako pomoc dydaktyczna. "Elektryk" uczestniczy w programie szkół patronackich Grupy Enea.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk" w Nowej Soli to pierwsza szkoła z terenu Enei Operator, w której została uruchomiona pilotażowa klasa kształcąca uczniów w zawodzie technik elektryk. Z początkiem września ubiegłego roku naukę w klasie rozpoczęło 28 uczniów.

- Tablety ufundowane przez Eneę Operator mają za zadanie pomóc uczniom w wykonywaniu wielu praktycznych zadań i ćwiczeń, zgodnych z programem nauczania. Urządzenia będą również wsparciem w nauce przedmiotów ścisłych i języka angielskiego. Jestem przekonany, że nowoczesne tablety to nie tylko doskonała pomoc dydaktyczna, ale także urozmaicenie codziennej, uczniowskiej pracy - powiedział Michał Cebula, wiceprezes Enei Operator ds. pracowniczych.

W przekazaniu tabletów wzięli udział również przedstawiciele Lubuskiego Kuratorium Oświaty oraz Starostwa Powiatowego w Nowej Soli.

Technik elektryk jest nowym zawodem w programie szkół patronackich Grupy Enea, a nowatorski program edukacyjny został przygotowany przez dydaktyków nowosolskiej szkoły we współpracy ze specjalistami z Enei Operator. Tym samym zyskano pewność, że kompetencje, które zdobędą uczniowie pilotażowej klasy, będą odpowiedzią na specjalistyczne zapotrzebowanie kadrowe operatora systemu dystrybucyjnego, którym jest Enea Operator.

Tablety edukacyjne dla uczniów to nie jedynie działanie, które w ramach patronatu nad klasą pilotażową oferuje Enea Operator. Młodzież będzie miała możliwość praktycznego poznania zawodu podczas szkoleń na obiektach infrastruktury należącej do spółki. Ponadto Enea Operator nagrodzi wyróżniających się uczniów stypendiami naukowymi oraz cyklicznie będzie zapraszać na organizowane w ramach swojej działalności konferencje, seminaria i targi branżowe.
Enea

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE