ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
CENTRUM PRASOWE

Pierwsi absolwenci studiów dualnych Grupy Enea
24.02.2020r. 18:03

Od października 2018 r. pięcioro studentów Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej kształciło się przez trzy semestry w ramach studiów dualnych - wspólnego projektu Grupy Enea i poznańskiej uczelni. Kształcenie teoretyczne łączyli z zajęciami praktycznymi w spółkach Grupy. Była to pierwsza pilotażowa edycja studiów, kolejna już trwa.
Uczestnicy zostali wyłonieni spośród najlepszych studentów ze specjalności sieci i automatyka elektroenergetyczna. Młodzi adepci elektrotechniki odbywali zajęcia praktyczne w spółkach Grupy Enea: Enei, Enei Centrum, Enei Operator, Enei Serwis, Enei Wytwarzanie, Enei Oświetlenie, Enei Pomiary i Enei Trading, których pracownicy w roli wykładowców włączyli się w kształcenie przyszłej kadry. Trzy semestry nauki zakończył egzamin przed obroną prac inżynierskich.

- Dzięki programowi mogliśmy zdobywać doświadczenie i jednocześnie korzystać z zalet dziennego studiowania - podkreśliła Magda Ćwirko-Godycka, absolwentka I edycji studiów. - Praktycznego zetknięcia się z wieloma systemami nie zastąpią wykłady czy laboratoria. Wiedza jest najlepiej przyswajana przez praktykę, co oferują właśnie studia dualne. Największą zaletą była możliwość spotkania z pracownikami, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą oraz wycieczki terenowe - dodała absolwentka.

Rozwój Grupy Enea jako organizacji opartej na wiedzy wymaga wykształcenia kadr wyróżniających się wysokimi kwalifikacjami zawodowymi i kompetencjami przekrojowymi, jak przedsiębiorczość, komunikatywność, umiejętność wykorzystania nowoczesnych technologii, czy praca zespołowa. Studia dualne to możliwość zdobycia, jeszcze w trakcie nauki, pod okiem specjalistów z Enei, doświadczenia zawodowego, fachowej wiedzy i praktycznych umiejętności. - Po zakończeniu nauki na uczelni wyższej student może pochwalić się dyplomem i odpowiednim doświadczeniem zawodowym, co powinno mu znacząco ułatwić samodzielny start zawodowy. Wyróżniający się będą mieli szansę dołączyć do zespołu Enei po zakończeniu studiów magisterskich - powiedział Krzysztof Hajdrowski, kierownik Biura Innowacji i Nowych Technologii w Enei, koordynator merytoryczny projektu.

Absolwenci kontynuują naukę na studiach magisterskich, by po ich zakończeniu rozpocząć pracę zawodową w jednym z poznanych podczas studiów dualnych obszarze. - Enea to godny zaufania pracodawca. Firma pozwala rozwijać się w obszarze nowych technologii oraz nowinek technicznych. Oferuje możliwość zatrudnienia na wielu płaszczyznach: od projektowania, przez wykonawstwo, aż do eksploatacji i wprowadzania innowacji - mówił Korneliusz Mikołajczak, absolwent I edycji studiów.

- Dzięki zaangażowaniu spółek Grupy Enea program kształcenia dualnego od blisko dwóch lat realizowany jest z sukcesem. Zapewniamy studentom wysoką jakość kształcenia praktycznego, spotkania z ekspertami, dostęp do narzędzi, z których na co dzień korzystają nasi pracownicy i tym samym wspieramy ich w przygotowaniu do przyszłej pracy zawodowej - podkreśliła podczas spotkania podsumowującego trzy semestry nauki Joanna Kamoś, dyrektor Pionu Strategii i Rozwoju Zasobów Ludzkich w Enei.
Enea

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE