ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaCENTRUM PRASOWE

Enea dla pokoleń - wolontariusze pomogą seniorom w codziennych zakupach
17.04.2020r. 10:39

Grupa Enea uruchamia pilotażowy projekt pomocy seniorom, mieszkańcom Poznania i powiatu poznańskiego. Wolontariusze - pracownicy Grupy będą pomagać w zakupach leków czy artykułów spożywczych. W najbliższych dniach klienci Enei, osoby w wieku powyżej 60. roku życia z terenu objętego pilotażowym programem, będą otrzymywać SMS-y z instrukcją, w jaki sposób można zgłosić się po pomoc.
- W czasie epidemii szczególną troską powinniśmy otaczać tych, którzy są w grupie wysokiego ryzyka i nie powinni wychodzić z domu. Rozpoczęliśmy więc akcję wsparcia osób starszych i samotnych z Poznania. Nasi wolontariusze, zaopatrzeni w odpowiednie środki ochrony osobistej, będą pomagać w załatwianiu codziennych spraw, zgodnie z potrzebami osób zgłaszających się. W tym trudnym czasie niezwykle ważna jest każda pomoc, której możemy udzielić - tłumaczy Agata Goor z Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.

SMS-y wysyłane przez Eneę będą docierać do klientów powyżej 60. roku życia. Aby skorzystać z pomocy wolontariuszy, należy skontaktować się z koordynatorem akcji, dzwoniąc pod numer telefonu 693 791 237 (w godz. 9.00 - 16.00). Osoba potrzebująca zostanie skojarzona z konkretnym wolontariuszem, by wspólnie ustalić listę potrzeb i formę realizacji pomocy. Wszystkie działania będą się odbywać z zachowaniem zasad i wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, obowiązujących w czasie zagrożenia epidemicznego. Akcja potrwa do końca kwietnia i jeśli będzie taka konieczność, zostanie przedłużona.

Grupa Enea sprawnie działa w obliczu zagrożenia epidemicznego i zapewnia bezpieczeństwo energetyczne milionom Polaków. Koncern wspiera również działania ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa. Do tej pory Grupa przekazała 3,1 mln zł na pomoc szpitalom i instytucjom walczącym z wirusem w całej Polsce. W Poznaniu pomoc otrzymały Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego oraz Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia. Ponad 500 podopiecznych i ponad 200 osób z personelu z pięciu poznańskich Domów Pomocy Społecznej otrzymało maseczki ochronne. Grupa dostosowała również swój model pracy do nowych warunków: wprowadzono pracę zdalną, dodatkowe środki ostrożności w elektrowniach w Kozienicach oraz Połańcu, kopalni Bogdanka, a także procedury awaryjne, by zachować ciągłość zarządzania siecią energetyczną i produkcji oraz dostawy energii elektrycznej. W trosce o zdrowie klientów i pracowników zamknięte zostały Biura Obsługi Klienta, a wszelkie sprawy klienckie można załatwiać poprzez zdalne kanały kontaktu: infolinię, czat, e-BOK.
Enea

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE