ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaCENTRUM PRASOWE

30 dobrych praktyk Grupy Enea w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu
20.04.2020r. 05:04 17.04.2020r. 15:18

W najnowszej, 18. edycji raportu "Odpowiedzialny biznes w praktyce. Dobre praktyki" znalazło się 30 społecznie odpowiedzialnych działań Grupy Enea. Dominują wśród nich projekty z obszaru zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej (16) oraz praktyki z zakresu rynku pracy (7) i środowiska (4). Wśród wyróżnionych znalazły się także działania z obszarów: ład organizacyjny, prawa człowieka i zagadnienia konsumenckie. Działania CSR i dobre praktyki Grupy Enea są opisywane w corocznym raporcie od 2011 r.
Publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) to największy w Polsce, cykliczny przegląd aktywności i działań biznesu społecznie odpowiedzialnego. W najnowszym wydaniu znalazło się 1 696 praktyk zgłoszonych przez 214 firm. Najdynamiczniej rozwijającym się obszarem stały się działania związane z troską o środowisko, silnie reprezentowane są również projekty z obszaru zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej.

Na sumę 30 dobrych praktyk w Grupie Enea składa się siedem nowych działań, zgłoszonych do raportu po raz pierwszy, a także praktyki długoletnie, które były zgłoszone do poprzednich edycji i realizowane również w ubiegłym roku.

- Naszą najmocniejszą stroną są projekty z obszaru zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej. Jako odpowiedzialny pracodawca i partner, dbamy również o rozwój praktyk z zakresu rynku pracy i ochrony środowiska. Wśród tych działań dominują te związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i rozwojem pracowników naszej Grupy, a także z edukacją ekologiczną - mówi Magdalena Hilszer, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

Raport FOB grupuje działania firm według siedmiu obszarów społecznej odpowiedzialności biznesu, zgodnie z normą ISO 26000: zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy, środowisko, zagadnienia konsumenckie, ład organizacyjny, prawa człowieka oraz uczciwe praktyki operacyjne.

W zakresie zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnych doceniono 16 inicjatyw. Wśród znanych i kontynuowanych od lat: Enei Akademii Sportu, Enei Akademii Talentów czy lekcji "Nie taki prąd straszny" znalazły się nowe, m.in.: działania w ramach projektu "Shoebox" wspierającego potrzebujące kobiety czy konkurs dla uczniów ze szkół patronackich Grupy Enea "Moc na start". Wśród tegorocznych nowości znalazły się też projekty środowiskowe: kwietna łąka z roślinami miododajnymi, zapewniającymi pożywienie dla pszczół, w okolicach bloku nr 11 Elektrowni Kozienice oraz Enea EkoProjekty, realizowane we współpracy z Lasami Państwowymi, a także dwie praktyki z zakresu pracy: warsztaty rękodzieła i kiermasze charytatywne "Dobra energia na święta" oraz spotkania dla kobiet "Elektrownia dla kobiet - aktywna i piękna". W obszarze prawa człowieka uznanie zyskało zaangażowanie Enei w program "Praca - Integracja", realizowany we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest zaplanowanie i realizacja ścieżki przygotowania osób niepełnosprawnych do zatrudnienia.

- Od dziewięciu lat jesteśmy obecni na kartach tej najważniejszej publikacji w obszarze CSR. Cały czas rozwijamy nasze działania i projekty, dzięki którym Grupa Enea działa w sposób odpowiedzialny, dbając o lokalne społeczności i pracowników. W imieniu wszystkich zaangażowanych w społecznie odpowiedzialne działania naszej Grupy serdecznie dziękujemy za to, że nasze dobre praktyki po raz kolejny zostały dostrzeżone i docenione - podkreśla Agata Goor z Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.
Enea

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE