ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
CENTRUM PRASOWE

Enea Operator wspiera zagrożony gatunek rybołowa
28.04.2020r. 14:43

Film przedstawia wspólną inicjatywę Enea Operator oraz Lasów Państwowych polegająca na zamontowaniu na słupach wysokiego napięcia 22 nowych platform pod gniazda dla rybołowów.


Rybołowy to drapieżne ptaki, zamieszkujące m.in. terytorium Polski, którym grozi całkowite wyginięcie. Szacuje się, że w naszym kraju przebywa zaledwie 30 par tego chronionego gatunku ptaka. Rybołów jest ptakiem wędrownym, który na miejsce lęgowe szczególnie upodobał sobie słupy wysokiego napięcia. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w naturalnym środowisku rybołowy budują gniazda na fragmentach dość starych, strzelistych drzew, a raz wybrane miejsce lęgowe, para tego gatunku zajmuje przez wiele kolejnych lat. W Polsce najczęściej rybołowy można spotkać w województwach lubuskim i zachodnio-pomorskim i właśnie tam zamontowaliśmy 22 nowe platformy, na których mogą zbudować swoje gniazda.

Działania Enei Operator są częścią projektu ekologicznego: "Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na obszarach SPA Natura 2000 w Polsce", który został objęty finansowaniem przez Komisję Europejską i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu LIFE. Koordynowany przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych projekt obejmuje ponad 30 nadleśnictw w północnej Polsce.
Enea Operator

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE