ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
MATERIAŁY PROBLEMOWE

Elektroenergetyka w Polsce 2019 ... z wyników za rok 2018 i nie tylko
19.08.2019r. 05:15

Herbert Leopold Gabryś - Przewodniczący Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej Krajowej Izby Gospodarczej (KIG), były wiceminister przemysłu odpowiedzialny za energetykę ("Energetyka" - lipiec 2019)
Elektroenergetyka w Polsce 2019 to oczekiwanie na przyjęcie przedłożonego projektu "Polityki energetycznej Polski do 2040 roku". To także zawirowania z decyzji "zamrażających" ceny energii dla odbiorców końcowych na poziomie czerwca 2018 roku. Bez czytelnych rozstrzygnięć, kto z "zamrażarki" skorzysta oraz jak wyrównać straty nie tylko sprzedawcom energii. Z wieloma piętrzącymi się obawami, jak wyjść z tego rozgardiaszu. Co potem? Czego oczekiwać w przyszłości, gdy tak łatwo zaburzono reguły rynkowe? Kiedy skutki tej decyzji odczujemy we wzroście cen energii niebawem i jak one będą dotkliwe.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Energetyk x 19.08.2019r. 11:14
strona 450 rys. 10
31,1% + 57,3% = 88,4% a nie 87,4%
27,34% + 49,25% = 76,59% a nie 66,59% !!!
co do reszty danych mam bardzo ograniczone zaufanie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wydma Lubiatowska 19.08.2019r. 11:53
Szanowny panie Gabryś, pańskie opracowanie przybiło nas do krzeseł - olbrzymią ilością danych. Niestety, wnioski jakie pan wysnuł na końcu artykułu są, powiedzmy, standardowe. Pan niczym się w tym aspekcie nie różni od ministra Naimskiego, który, ciągle, z lekkim uśmiechem na twarzy, zasłania się mistyczną tajemnica na "rzecz naszego dobra". Przepraszamy, ale zebranie i graficzne opracowanie danych to praca zaliczeniowa dla studentów odpowiednich kierunków, natomiast od ośrodków decyzyjnych, czytaj ministrów, czy też wiceministrów, bądź byłych wiceministrów, oczekujemy, i co więcej wymagamy, czegoś innego. Podajmy tutaj nasz "ulubiony", wręcz obsesyjny, temat dotyczący energii jądrowej. Już w roku 2017 podaliśmy właściwe oszacowania kosztów, związane z budową ej w Polsce. Od 2009 ministrowie opowiadają publicznie bajki na temat tych kosztów, przytaczając wielkości "wyssane z palca". I tu nagle, cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale, staje przed mikrofonem minister Tchórzewski i rzuca "na ring" nasze oszacowanie kosztów z roku 2017 w wielkości około 30 mld USD za "pierwszą" ej w Polsce. I co się dzieje ? Nic, kompletnie nic! Pan redaktor W. Jakóbik (biznesalert.pl) przekazuje to dalej, mrucząc coś o nowoczesnych metodach obliczeniowych LCOE lub NPV, stwarzając pozór, że to dzięki tym "mitycznym" metodom, mamy wreszcie wiążące wielkości kosztów. Czas skończyć wreszcie z szumem informacyjnym, który generujecie, a który tubą wszechobecnych mediów wzmacniany jest do poziomu merytorycznego bólu. Nawiasem mówiąc, skąd u ministra Tchórzewskiego takie nagłe olśnienie ? Odpowiedź jest prosta, podatnik miał już dość tego wszystkiego i poprosił EKSPERTÓW o niezależne oszacowanie i dowiedział się, wreszcie, ile to będzie go kosztowało. A ministerstwo zauważyło, że nie można już dłużej podatnika "rolować" i minister Tchórzewski wystąpił i powiedział to, o czym podatnik już dawno wiedział. Niestety, nie na tym polega sterowanie dochodami podatnika.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE