ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaMATERIAŁY PROBLEMOWE

Ocena pilotażowego projektu systemu zdalnego odczytu odbiorców w technologi PLC realizowanego w ENEA Operator
28.09.2011r. 15:02

W artykule przedstawiona została ocena realizowanego w ENEA Operator pilotażowego projektu odczytu zdalnego liczników u odbiorców komunalnych w technologii PLC, którego celem było przetestowanie nowej technologii smart metering będącej elementem systemu smart grid. W pierwszej części artykułu zostały opisane lokalizacje (miejsca instalacji liczników) i przedstawiono szczegóły techniczne dot. wdrożonej technologii PLC, następnie wskazano na problemy techniczne, które towarzyszyły przy wdrażaniu projektu, a na końcu opracowania podjęto próbę oceny wyników projektu.
Autorzy: Tomasz Ułanowicz, Przemysław Zalewski - ENEA Operator ("Energetyka" - nr 9/2011) , Energetyka
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 2 )


Autor: sq 05.10.2011r. 02:00
"Istniałaby przy tym potrzeba zastosowania w projektach smart metering wyłącznie sprawdzonych już od lat technologii i urządzeń. Pytanie: czy takie istnieją?"

Istnieją, Panie Zalewski, istnieją. Na przykład: "TETRAtab M-series TETRA PC dla telemetrii"

Może zanim Pan - na skalę ogólnokrajową - palnie kolejny lapsus, to bezpieczniej skontaktować się z kompetentnymi pracownikami działu telekomunikacji swojej firmy?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: mus 07.10.2011r. 23:59
a może kolego tutaj autorowi chodziło o urządzenia tranmisyjne montowanych w sieci SN, ja tak to odbieram (repeater gdzie trzeba zamontować a jak się popsuje, to może wywalić całą linię lub więcej....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE