ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaMATERIAŁY PROBLEMOWE

Magazynowanie energii elektrycznej
12.12.2012r. 13:57

Magazynowanie energii elektrycznej (MEE) stanowi ważny element rynkowego podejścia do równoważenia popytu i podaży energii, przy jednoczesnym zapewnieniu niezawodności, efektywności oraz bezpieczeństwa dostarczania energii elektrycznej. Jako element sieci inteligentnej (smart grid) będzie również stanowiło uzupełnienie generacji rozproszonej ze źródeł odnawialnych, szczególnie narażonej na niestabilność wytwarzania wskutek zmiennych warunków pogodowych.
Autor: Krzysztof Hajdrowski – Enea Operator ("Energia Elektryczna" - nr 11/2012)
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 2 )


Autor: tesla 14.12.2012r. 11:26
Kiedyś jak czytałem o wprowadzaniu energii z samochodów elektrycznych do sieci nN to wzbudzało to we mnie wesołość, wywołaną brakiem podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii i funkcji trwałości akumulatorów w czasie, wśród autorów takich tez. Teraz zaczyna irytować. Na szczęście to właściciele samochodów będą mogli decydować czy będą brać udział w takim bezsensownym finansowo projekcie czy wolą przeznaczyć swoje pieniądze na inny cel. Szkoda że konsumenci nie mogą postąpić tak z nieracjonalnymi ekonomicznie projektami OZE, idea piękna jak socjalizm, efekty ekonomiczne również.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ArekM 20.12.2012r. 18:23
Przesyt i dystrybucja obywają się zatem centralnie, bez udziału konsumentów. Zgadazam się z autorem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE