ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaMATERIAŁY PROBLEMOWE

Energetyka obywatelska – aspekty techniczne, sieciowe i prawne
06.03.2013r. 13:30

Polityka klimatyczna wprowadzana przez KE dąży do powstania gospodarki niskowęglowej, co de facto prowadzi do wykluczenia energetyki węglowej do 2050 r. 1). Polska nie jest w stanie w całości zrezygnować z wykorzystania węgla. Zdaniem ekspertów udział energetyki węglowej będzie stopniowo malał w polskim energy mix, głównie z uwagi na rozwój Kogeneracji, segment odnawialnych źródeł energii, a także rozwój energetyki gazowej.
Autor: dr Przemysław Zaleski, wiceprezes ds. handlowych, ENEA Operator Sp. z o.o.
Współpraca: Jarosław Ziobrowski – dyrektor, ENEA Operator Oddział Dystrybucji Bydgoszcz ("Nowa Energia" - nr 6/2012)
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 3 )


Autor: a 07.03.2013r. 07:38
W artykule podano nie moc elektryczną panela fotowoltaicznego a moc promieniowania. Sprawność paneli to kilkanaście %. Nawet przyjmując czas działania jak w artykule to należy stwierdzić, że wynik kosztów energii z paneli jest niedoszacowany ok.6 krotnie. W świetle powyższego także wniosek o lokalnych źródłach o najwyższej sprawności (powyżej 90%) jest chybiony.
Zupełnie niezrozumiałe jest określenie "występowania różnego potencjału w jednym węźle" (różnego od czego i jak jest możliwe występowanie różnych potencjałów w jednym węźle?).
Co to oznacza, że panele winny być odseparowane od sieci za pomocą transformatora lub inwertera? Separacja odbiornika to tylko kwestia ochrony przeciwporażeniowej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Paweł 07.03.2013r. 11:23
W artykule podano moc panela fotowoltaicznego i prawidłowe wartości. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pesel 07.03.2013r. 12:10
Sprawność 90% nie jest podana źle ale przewrotnie. Elektrownia ma sprawność 40% w produkcji prądu a 60% w cieple marnuje się. 90% sprawności oznacza, że 90% tego co było w paliwie jest użyteczne, w postaci prądu i ciepła.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE